×

E E-Defter Raporu Beratının Yüklenmesine Dair Duyuru Yayımlandı.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından ilgili web sitesinde (http://www.edefter.gov.tr/) 05.06.2024 tarihinde Uyumlu Yazılım Firmalarının Ve E-Defter Mükelleflerinin Dikkatine E-Defter Ve Berat Dosyalarının Yüklenmesi Hakkında Duyuru Yayımlanmıştır.

 

Söz konusu duyuru aşağıdaki gibidir.

 

UYUMLU YAZILIM FİRMALARININ VE E-DEFTER MÜKELLEFLERİNİN DİKKATİNE!

 

   05.06.2024

 

Bilindiği üzere e-Defter uygulamasında yapılan geliştirme ile birlikte 22.5.2024 tarihi itibarıyla yüklenecek paketler için geçerli olmak üzere; e-Defter ve berat dosyalarının “eşanlı olarak” aynı zamanda e-Defter uygulaması üzerinden veya web servis aracılığıyla Gelir İdaresi Başkanlığı Bilgi İşlem Sistemine yüklenme imkânı getirilmiştir. 

 

Bu kapsamda www.edefter.gov.tr adresinde 22.05.2024 tarihli bilgilendirme duyurusu yayımlanarak yeni uygulama devreye alınmıştır.

 

Öteden bu yana alınmakta olan Defter Raporu Beratı, yukarıda bahsedilen uygulama kapsamında diğer beratlarla müteselsil olarak “eş anlı olarak” aynı zamanda yüklenmesi gereken bir paket değildir.

 

Ayrıca, 2024/2 ve 2024/1-3 dönemlerinden başlamak üzere Defter Raporu Beratının yeni uygulama kapsamında gönderilmesine ilişkin çalışmalar devam etmekte olduğundan, Başkanlığımız tarafından yeni bir belirleme yapılarak duyurulana kadar, Defter Raporu Beratı gönderimi yapılmayacaktır.

 

Bu husus mevcut durumda, e-Defter ve berat dosyalarının yüklenmesine engel teşkil etmemekte

ve söz konusu dosyalar yüklenebilmektedir.

 

Duyurulur.

 

Söz konusu duyuruya ulaşmak için tıklayınız.

 

Saygılarımızla.

 

Esas Bağımsız Denetim S. M. Mali Müşavirlik A. Ş.

"Güven, Kontrole Mani Değildir."Bize Ulaşın

Teklif Al

Vergi Takvimi