KOBİ’lere yeni Kredi Destek Paketi (KOBİ Değer Kredisi-2) açıklandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, geçen hafta müjdesini verdiği, KOBİ Değer Kredisi-2’yi devreye aldıklarını belirtti.

 

Albayrak, “Hazine garantili, toplamda 25 milyar TL’lik yeni paketimiz tüm kobilerimize hayırlı uğurlu olsun. Destek olan 17 bankaya da teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

 

Yeni Kredi Destek Paketinden (Kobi Değer Kredisi 2) hangi işletmeler yararlanacak?

 

Kobi Değer Kredisi ikinci aşaması devreye girdi. Yeni kredi destek paketi`nden sektör sınırlaması olmadan 125 milyon Türk Lirasına kadar ciro KOBİ özelliklerine sahip tüm işletmeler yararlanabilecek.

 

KOBİ`lere bu kapsamda azami 1.5 milyon TL kredi sağlanacak.

 

20 Milyar TL Hazine ve Maliye Bakanlığının kefaleti ile toplamda 25 Milyar TL Kredi Destek Paketi ile Kobi Değer Kredi kullandırılacak.

 

Hangi Bankalar Kobi Destek Kredi verecek?

 

KOBİ Değer Kredisi veren bankalar; Akbank, Albaraka, Albaraka Türk Katılım Bankası, Alternatif Bank, Denizbank, QNB Finansbank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, ING Bank , T. İş Bankası, Garanti Bankası, Vakıfbank, Ziraat Bankası, TEB, Halkbank, Vakıf Katılım Bankası, Yapı Kredi Bankası, Şekerbank, Türkiye Finans Katılım Bankası, Ziraat Katılım olarak açıklandı.

 

Yeni Kredi Destek Kredisi (Kobi Değer Kredisi 2) geri ödeme şartları ve faiz oranları.

 

Kobi değer kredisi adı altında yeni kredi destek paketi 6 ay anapara ödemesiz olarak toplamda 36 ay vadeli olarak kullanılabilecek. Kobi değer kredisinde aylık yüzde 1,54, yıllık yüzde 18,48 faiz oranı işletilecek. Kobi Değer Kredilerine Hazine destekli KGF kefaleti sağlanacak.

 

Türkiye Bankalar Birliği, yeni kredi paketinin önümüzdeki haftadan itibaren kullanıma açılacağını bildirdi.

 

TBB Duyurusu için tıklayınız.