Esnafa Yeni Destek Paketi Geliyor.

 

TRT Habere açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, Bankalarla kredi kanalları noktasında görüşmeler halinde olduklarını belirterek KOBİ lere yeni Destek Paketi sunarak ekonomiyi destekleyeceklerini söyledi.

Reel sektör için yeni Destek Paketi yolda..

 

Günün önemli gelişmelerini değerlendiren Albayrak, 2019 yılınan reel sektör açısından rahat bir dönem olacağını söyledi.

 

Bankacılık sektörü ile görüşmeler yaptıklarını belirten Albayrak önümüdeki günlerde Ensaf ve Üretim Sektörü için hem vade hemde maliyet açısından oldukça uygun rekabetçi yeni bir Kredi Destek Paketi açıklayacaklarını söyledi.

 

Albayrak, Finansmana ve likiditeye ulaşmada maliyetlerin düşmesinin sektör için öncelikli ihtiyaçlar açısından önemini vurgulayan Albayrak, muhtemelen gelecek hafta bu paketin lansmanını gerçekleştireceklerini kaydetti.

 

Kurdaki Dalgalanmaların ksıa sürede dengelendiğini belirten Maliye Bakanı Albayrak, son dört ayı oldukça başarılı yönettiklerini dile getirerek 2019 yılında da ekonomik verilerin çok güçlü ve hızlı bir şekilde yoluna girdiği bir dönem olacağını söyledi.

Albayrak, bireysel yatırımcılara yönelik başlattıkları döviz cinsinden tahvil ihracıyla ilgili süreçte de bir hafta gibi bir sürede yaklaşık 1,1 milyar lira gibi bir hacim oluştuğunu söyledi.  

 

Türkiye`nin karşı karşıya kaldığı ekonomik saldırılara çok hızlı ve güçlü reflekslerle yaklaşık 2-3 aylık bir süreçte müdahale edildiğine vurgu yapan Albayrak, bu durumun Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi`nin en büyük avantajlarından birisi olduğunu ifade etti. 

 

Albayrak, Türkiye`nin üç ay içinde bir seçimle karşı karşıya olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti:

 

"Bu seçim bittikten sonra Türkiye, yaklaşık 4-4,5 yıl seçimin olmadığı, güçlü, güvenilir bir dönüşümün, yasal düzenlemelerin, adımların atıldığı iyi bir döneme giriyor. Gerek yabancı dış yatırım gerek finans piyasalarımız likidite anlamında, gerek farklı farklı sermaye piyasaları olmak üzere son 3 aydaki performansı daha da güçlü bir şekilde miktarsal olarak artan bir şekilde gözlemleyeceğimiz bir sürece giriyoruz. Türkiye`deki varlıkların değerlemesi çok ama çok cazip bir noktada."